Ľadovec

Celkové hodnotenie:
Rating starRating starRating starRating starRating star
 Tvoje hodnotenie:
Prihlás sa !
       
Reklama - Tvoja fotka sa načítava 10 (Preskoč reklamu - klikni!)
gravírovanie
Cesto:
štipka soľ
300 g cukor práškový
6 ks bielky

Plnky:
6 ks žĺtky
70 g cukor práškový
40 g múka hladká
1 ks zlatý klas - krémový prášok
500 ml mlieko
250 g - zmäknuté maslo
150 g cukor práškový
200 g orechy vlašské mleté
1 balenie šľahačka v prášku
125 ml mlieko

Na potretie:
250 ml šľahačka

Prvý deň večer: Vyšľahajte bielky so štipkou soli na penu a postupne všľahávajte pr. cukor do tuha. V prípade, že chcete tortu, budete potrebovať dva plechy vyložené papierom na pečenie. Na ne si obkreslíte ceruzkou veľkosť vašej formy na pečenie. Vreckom na zdobenie vyplňte oba korpusy bielkami. Ak idete robiť rez, vyložte plech papierom a rovnomerne rozotrite bielkovú masu. Nebojte sa, po upečení sa nebude lepiť na papier, ale veľmi pekne pôjde dolu z korpusu. Vložte do rúry -teplovzdušná na 100 stupňov a elektrická na 120 stupňov Celzia Pečieme = sušíme 2 hodiny. !!! POZOR!!!- rúru nechajte pootvorenú, tak na 5 cm /ako sa vám bude dať/ Po dvoch hodinách vypneme a necháme plechy v pootvorenej rúre vychladnúť do rána.
Druhý deň: Náplň: 1. Puding: Z prvých piatich ingrediencií uvaríme puding a vychladíme. Po vychladnutí zašľaháme maslo a 150 g práškového cukru. Rozdelíme na dve časti. 2. Orechová zmes: Do jednej časti pudingu zamiešame orechy a natrieme na korpus. V originál recepte sú uvádzané vlašské orechy, ale mne viac chutili lieskovce 3. Šľahačková zmes: Vyšľaháme práškovú šľahačku a do nej zapracujeme druhú polovicu pudingovo - maslovej zmesi. Natrieme na orechovú zmes. 4. Šľahačka: Originál recept uvádza smotanu na šľahanie, ale ja som dala dve práškové. Vyšľahať a natrieť ako poslednú vrstvu.
Ak robíte rez, máte hotovo. Pri torte nastáva finále. Nalámte kúsky druhého korpusu na vrch vašej torty a tiež máte dozdobené. Ak by ste ich nenalámali, torta sa nebude dať krájať. Vložte tortu do chladničky asi na dve hodiny.
Game info
Dátum pridania:
28-05-2014

628 x zobrazené
Vložil:

Andreah


avatarNajhľadanejšie tagy k tomuto receptu: žiadne
Komentáre členov
Prihlás sa pre pridanie komentára
Komentáre na facebook